To już dwa lata minęły…

…od pojawienia się wpisu „Hello world!” na Mrowqa’s Blogu. Podobnie, jak rok temu, przygotowałem dla Was trochę – mam nadzieję nienudnych – statystyk. Zapraszam do zapoznania się z nimi 🙂 .

W historii bloga z drugiego roku jego egzystencji (rok pierwszy) nie działo się szczególnie za wiele. Wspomnę o dwóch wydarzeniach, o których jeszcze nie pisałem nigdzie na blogu, wbrew temu jak to zwykłem robić. Pierwszym z nich jest przeniesienie bloga na hosting firmy linuxpl.com dnia 28 listopada 2013 roku, z którego jestem bardzo zadowolony. Drugim ciekawym, choć już niezbyt dla mnie przyjemnym wydarzeniem jest odkrycie – po raz pierwszy w historii bloga – backdoorów, dnia 11 lipca roku 2014. Winowajcą okazała się nieaktualizowana przez kilka dni wtyczka – skąd moja rada dla wszystkich użytkowników WordPressa – jeśli często nie zaglądacie na bloga, to radzę zainstalować wtyczkę do automatycznej aktualizacji wtyczek – jak to zrobiłem ostatnio i ja.

Statystyki – wpisy

Od czasu założenia tego bloga pojawiły się na nim 33 wpisy (nie wliczając tego, który aktualnie czytasz), co po odjęciu 21 postów z pierwszego roku daje nam 12 wpisów przypadających na drugi rok. Widać wyraźnie – forma mi trochę spadła. Staram się publikować co najmniej jeden post miesięcznie, co prawie się udało w tym roku – tylko w październiku ubiegłego roku oraz w lipcu bieżącego roku nic nie zamieściłem na blogu. Czy uda mi się w nadchodzącym, już trzecim roku istnienia Mrowqa’s Bloga, dokonać tego? To będzie moim celem 🙂 . Kolejną, ale już o dużo mniejszym priorytecie poprzeczką będzie uzyskanie progu 50 wpisów na blogu, a więc 5 więcej aniżeli wymaga tego główny cel, co będzie dla mnie niełatwym wyzwaniem.

Statystyki – ruch

Oczywiście mowa o statystykach zgromadzonych dzięki Google Analytics. Jednakże, aby w tym roku było ciekawiej, niż w zeszłym, zestawiłem dla Was dane z pierwszego oraz drugiego roku. Należy tu podkreślić, że dane z pierwszego roku są niestety niekompletne, bowiem migracja bloga (i umożliwienie skorzystania z Google Analytics) nastąpiła w październiku 2012 roku. Druga, prawie nic nie zmieniająca uwaga – zrzut ekranu został wykonany w przeddzień urodzin, z racji tego, iż w dniu urodzin mam wyjazd i większość dnia spędzę w podróży.

Statystyki zestawienia danych o ruchu z dwóch pierwszych lat Mrowqa's Bloga

Statystyki zestawienia danych o ruchu z dwóch pierwszych lat Mrowqa’s Bloga


Z przedstawionych wyżej wyników bardzo się cieszę. Wprawdzie część statystyk się pogorszyła, ale to zapewne z powodu natłoku nowych użytkowników, którzy zawitali na moim blogu, po czym szybko go opuścili. Mógłbym wprawdzie omówić sam te statystyki, ale obrazek wyżej na pewno zrobi to lepiej ode mnie 🙂 . Ciekawych zachęcam do analizy statystyk. Drobna uwaga odnośnie powyższego zrzutu ekranu – te „sesje” to po prostu odwiedziny mojego bloga.

Statystyki – TOP 10 komentujących

Wśród moich znajomych blogerów to już chyba zwyczaj 🙂 . Więc, bez owijania w bawełnę, oto poniższa lista:

Pozycja Nick Ilość komentarzy
1. Mrowqa 19
2. MrPoxipol 9
3. m4tx 6
4. CodeMeister 4
5. b 3
BotQ 3
7. a 2
Admixior 2
Kuba 2
roz 2

Bardzo pragnąłbym podziękować Sobakowi za jego zapytanie SQL-a do uzyskania powyższego wyniku.

Zakończenie

Nie chcąc stworzyć długiego, zniechęcającego swą objętością postu zakończę na tych informacjach. Mam nadzieję, iż dane zostały – jak dla Was – ciekawie i zwięźle przedstawione 🙂 . Jeśli macie jakąś ciekawą myśl, uwagę do przedstawionych danych czy pytanie – śmiało – zachęcam do komentowania.

Do Sobaka – spójrz na statystyki TOP 10 komentujących z zeszłego i bieżącego roku oraz przeczytaj sobie ponownie twój komentarz 😉 .

1 komentarz do “To już dwa lata minęły…

  1. Potwierdzam, zreflektowałem się rok temu, reflektuję i dziś. A tak już całkiem na poważnie, trzeba mi się będzie przyłożyć, żeby komentarz mój pojawiał się trochę częściej niż raz do roku.

    Zaczniemy monotonnie, bo znowu pod wpisem z tej serii. Fajnie widzieć, że statystyki się poprawiają i oby tak dalej 🙂

Dodaj komentarz