O mnie / O blogu

Wszedłeś na tą stronę, by dowiedzieć się kim jestem, czym się zajmuję, itp, itp, co? Jak to się mawia „Ciekawość to pierwszy stopień do piekła” – więc się strzeż :)! Jak to kolega napisał na swoim blogu – to wcale nie jest takie proste, jak się zdaje… Jednakże specjalnie dla Ciebie postaram się coś „naskrobać”.

Ogólnie

Na imię mi Artur. Mam 18 lat (stan na lipiec 2014). Interesuję się głównie technologiami informacyjnymi (IT), w szczególności programowaniem. Nick oryginalny, „niespiratowany”, albowiem wziął się od nazwiska :). Ciekawi mnie także fizyka i matematyka.

Zainteresowania

Tu już można się trochę rozpisać, jednakże nie chce Was, aż tak zanudzać :). Uwielbiam wszystko co jest związanie z sektorem IT – webmastering, hacking & cracking, software, hardware, „nowe technologie” (przypomina się pewna historyjka :P), itp., itd. Lubię grać w gry wszelakiego rodzaju. Jakby się tak przyjrzeć to głównie MMO, RPG oraz FPS, ale żadną, inną, dobrą grą nie pogardzę :). Gdy wpadnie mi do rąk jakaś ciekawa książka, potrafi mnie na długo wciągnąć – lubię fantasy :).

Programowanie – „krótka” historia 🙂

No cóż… Przechodzimy do IMHO najważniejszej kwestii :). Moja wspaniała przygoda z programowaniem wcale nie zaczęła się tak wcześnie. Było to w piątej klasie podstawówki. Wszystko zaczęło się jednakże troszkę wcześniej… <ekran faluje, przenosimy się w przeszłość :P>. Od zawsze lubiłem gry komputerowe. Miałem to szczęście, że mogłem w nie grać już od małego dziecka (nie pamiętam dokładnie od kiedy, może zerówka, może druga klasa…). Pewnego razu naszła mnie myśl, iż skądś te gry muszą się brać i ktoś je robi. Wtedy to postanowiłem, iż dowiem się jak to jest. W piątej klasie podstawówki zakupiłem „Symfonię C++” Jerzego Grębosza (w wydaniu trzecim moje nazwisko jest wymienione w „Sprzężeniu zwrotnym” na końcu drugiego tomu :)). W tym okresie powstały moje beznadziejne, a jednocześnie wspaniałe (bo pierwsze :P) aplikacje. Tak to się zaczęło :).

Lubię

Jeśli chodzi o muzykę, to jest podobnie jak z grami – coś z każdego gatunku na pewno przypadnie mi do gustu ;). Hmm… co by tu jeszcze napisać :P? Mój ulubiony kolor to #F00 (czerwony) i #000 (czarny), liczba – czwóreczka. Od zawsze je lubię, tak po prostu. Nie wiem dlaczego :).

Kontakt

E-mail: artur.jamro[at}gmail.com
GG: 4733701
Jabber: [email protected]
Google+: Artur J. (Mrowqa)
Skype: mrovqa
Na wszelkich serwisach rejestruje się jako „Mrowqa”. Zdarzyło się już nie raz, iż ktoś zajął mi mojego bardzo oryginalnego nicka… piraci… Chamstwo, co :P? Dlatego warto też sprawdzić, czy nie ma użytkownika „Mrovqa” ;>. Jeśli istnieje możliwość sprawdzenia maila – można zweryfikować czy to na pewno ja :).

O blogu

Dlaczego postanowiłem prowadzić własnego bloga?

Powód jest prosty – od początków programowania chciałem mieć miejsce, gdzie mógłbym zamieścić swoje aplikacje :). Poza tym – czasem jest miło tak popatrzeć w statystyki, przyjrzeć się starym postom, powspominać. Znajomi czasem poczytają, czasem może uda się pomóc jakiemuś nieznajomemu. Miło się czyta blogi kolegów – mam nadzieję, iż wy macie podobne zdanie czytając mój :).

Historia

Blog powstał dnia 18 sierpnia 2012 roku – zapamiętaj tę, przecież tak ważną datę :P. Od początku był oparty na platformie WordPress – bardzo ją sobie chwalę i polecam innym :). Stosunkowo dość szybko, bo już 7 października 2012 roku, nastąpiła pierwsza migracja mojego bloga. Stało się tak z powodu braku dostępu do FTP i możliwości instalacji pluginów (kolorowanie składni :P). Dnia 18 stycznia 2013 roku blog został oficjalnie przeniesiony pod nowy adres – mrowqa.pl (stary: mrowqa.cba.pl). Końcem owego roku, bowiem 28 listopada 2013 blog ponownie migrował na już swój trzeci hosting, tym razem udostępnionym przez firmę LinuxPL.

Kontakt z administracją: admin{at)mrowqa.pl

Zakończenie

Jeśli tu dotarłeś – podziwiam Cię i gratuluję cierpliwości. Mam nadzieję, iż moje posty także Cię tak zainteresują. Zachęcam do subskrypcji.
Na zakończenie chciałbym Cię, mój drogi czytelniku, pozdrowić i podziękować za przeczytanie tej „krótkiej” strony :).