Zmiany, zmiany, zmiany! Nowa domena.

W przeciągu ostatniego tygodnia trochę się namęczyłem i wprowadziłem zmiany na moim blogu. Żeby je ujrzeć trzeba się trochę przypatrzeć :).

Pierwsze i najważniejsze: wykupiłem domenę mrowqa.pl🙂 i przeniosłem bloga na nowy hosting (dzięki Tymek)! Spędziłem mnóstwo czasu na poszukiwaniu nowego theme’a (motywu) dla bloga, jednakże po kilku dniach wysiłku doszedłem do wniosku, iż jednak pozostanę przy swoim starym, dobrym (?) theme’ie. Przez kilka kolejnych dni zadałem sobie ten trud lekkiego zmodyfikowania aktualnego motywu i – oto on. Jakie są różnice? Można porównać ze starym blogiem (niedługo zapewne już nie będzie okazji). Kilka ważniejszych zmian to m.in.:

  • Subskrypcja poprzez e-mail (+ ikonka RSS)
  • Możliwość ‚lajkowania’ wpisów poprzez – zdaje mi się – trzy najpopularniejsze serwisy społecznościowe
  • Nowe kategorie opracowywane od zera (choć IMHO nadal nie idealne)
  • Poprawki kosmetyczne (które niestety wymagały sporo czasu…) takie jak: paginacja, linki poprzedni/następny w nawigacji pod postem, edycja stopki, zmiana widgetów i inne.

Mimo to do dopracowania pozostaje jeszcze wiele rzeczy i sam już nie wiem co robić. To wszystko jest bardzo pracochłonne, a efekt (przynajmniej dla mnie) mało zadowalający. Poza tym mam inne ważniejsze rzeczy do robienia, jednakże blog w zeszłym tygodniu pochłaniał zdecydowaną większość mojego czasu. Ponadto założyłem nowy kanał na YouTube (planuję tam wrzucać prezentacje moich przyszłych gier i aplikacji – na razie jest pusty, więc nie ma sensu dawać linka) i myślałem nad osobnym DevBlogiem (hmm, blogger?), gdzie to bym zamieszczał co jakiś czas screen z projektu, nad którym bym aktualnie pracował.
Co Wy na to? Podobają Wam się zmiany? Co ewentualnie byście zmienili? Może polecilibyście jakiś theme? Co myślicie na temat devbloga? Zapraszam do pozostawienia swojej opinii i pozdrawiam! 🙂

Dodaj komentarz