Oficjalne zakończenie MKI, czyli o nowym nabytku krakowskiego AGH

Na początku postanowiłem krótko opisać niedaleką przeszłość, bo stwierdziłem, iż temat może niektórych zaciekawić. Oczywiście nie będzie dokładnie opisane, bo to wczoraj nie było :).
W dzień mojego patrona, św. Izydora, tj. 4 kwietnia odbyło się oficjalnie zakończenie Małopolskiego Konkursu Informatycznego. Wydarzenie miało miejsce w pawilonie informatycznym D17 przynależącym do AGH w Krakowie.

Ogólnie było ciekawo. Na początku spotkałem xevuela (kolegę z pewnego forum programistycznego), z którym to „trzymałem się” podczas zwiedzania. Po chwili rozpoczęło się. Weszliśmy do całkiem miłej sali, bo niezniszczonej :). Pawilon został otwarty tydzień przed moim przybyciem.

Na początku – jak to zwykle bywa – jakieś przemowy, później trochę statystyk. Następnie było rozdanie nagród. Za drugie miejsce (96/100pkt – smutna historia ze  spóźnionym pociągiem i dosłownym brakiem kilkunastu sekund!) dostałem wodoodporną kamerę Kodak ZE2 oraz voucher umożliwiający darmowe przystąpienia do testu ECDL (Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych) na poziomie podstawowym (Core). Nagrody były ufundowane przez PTI (Polskie Towarzystwo Informatyczne). Szczerze mówiąc – nie skorzystałem jeszcze z żadnej z tych nagród :).

Po rozdaniu było ciekawiej – przystąpiliśmy do zwiedzania budynku. Niestety, z tegoż powodu, że pawilon był otwarty tydzień wcześniej, nie został w pełni jeszcze wyposażony. Mimo to, było ciekawie. Zwiedziliśmy jedną z sal komputerowych (systemy i konta użytkowników są wirtualne; trzymane na jednym serwerze), po czym udaliśmy się do pewnej sali, gdzie zaprezentowano oprogramowane przez studentów roboty. Była możliwość „zagrania” w piłkę robotów, więc się zgłosiłem. Jak było? Bardzo zabawnie :). Okazało się, iż do sterowania robotami korzystają z otwartej sieci bluetooth. Na moje nieszczęście były zakłócenia i robot, sterowany przez  xevuela, wjechał od boku w mojego z pełną prędkością (robot był zablokowany; przy pełnej prędkości pokonuje całe boisko w pół sekundy!). Dopytałem się wykładowcy – roboty programowali poprzez port COM z użyciem języków: C/C++, C# i chyba jeszcze BASCOMa wymienił ;).

Następnie udaliśmy się do serwerowni. Strasznie głośno tam było, zapewne większość osób nie słyszała „naszego przewodnika”. Chwilę później weszliśmy do, hmm, „bardzo multimedialnej” sali. Był stół – dotykowy z ekranem! Na ścianie wisiało 24 monitorów, wyświetlających jeden obraz. Znalazły się też „zestawy 3D”, tj. miejsce otoczone trzema ścianami, na których był wyświetlany obraz dla okularów 3D oraz miejsce otoczone kamerami. O co chodzi z tymi kamerami? Osoba doświadczalna nakleja na siebie odpowiednie znaczniki, przez co kamery potrafią zarejestrować nasz dokładny ruch. Oczywiście był też projektor na suficie, bo przecież same takie kamerki byłyby bez sensu, nie?

Tamta sala była ostatnią, jaką zwiedziliśmy. Pokazałbym Wam trochę zdjęć, ale tak się złożyło, iż nie zrobiłem ani jednego :(.

1 komentarz do “Oficjalne zakończenie MKI, czyli o nowym nabytku krakowskiego AGH

  1. Pingback: Stwórz własny level do FPSa! | Mrowqa's Blog

Dodaj komentarz